• Przejdź do głównej nawigacji
  • Przejdź do treści
  • Przejdź do głównego paska bocznego
  • Skip to footer

WPLE.net Recenzje zabiegów naturalnych

  • Strona główna
  • Fitness
  • Odchudzanie
  • Seksualność
  • Styl życia
  • Uroda
  • Zdrowie
  • Kontakt

Ziołolecznictwo – zioła spalające tłuszcz, wspomagające trawienie oraz przemianę materii

10 grudnia, 2020 by Janek Zostaw komentarz

Ziołolecznictwo – zioła spalające tłuszcz, wspomagające trawienie oraz przemianę materii

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach coraz częściej staramy się skłaniać ku medycynie naturalnej – w tym właśnie ziołolecznictwie. Na całym świecie jest obecnie ponad dwadzieścia tysięcy rodzajów roślin leczniczych, które są uznawane za przydatne do wykorzystania w celach medycznych np. do wyrobu leków.

Jednak zastosowanie ziołolecznictwa nie sprowadza się tylko i wyłącznie do medycyny i leczenia różnych dolegliwości czy chorób. To również bardzo dobra metoda na spalanie tkanki tłuszczowej. Może nam to pozwolić również oczyścić nasz organizm z toksyn, a także zadziałać korzystnie na zmniejszenie apetytu.

Należy pamiętać jednak o tym, że substancje pochodzenia roślinnego powinny być przyjmowane mądrze i z rozwagą. Tyczy się to zarówno naparów, jak i różnorodnych preparatów.

Zioła na odchudzanie

Obecnie, jednymi z najpopularniejszych ziół, są zioła wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i przemianę materii. Zioła na odchudzanie są zdecydowanie jednym z bardziej naturalnych sposobów wspierających spalanie tłuszczu. Jest to również świetny dodatek uzupełniający różne aktywności fizyczne.

Obecnie możemy wymienić następujące najpopularniejsze zioła na odchudzanie:

Skrzyp polny

Z racji na obecność bardzo łatwo przyswajalnego krzemu, jest bardzo często wykorzystywany w suplementach, które wpływają polepszająco na jakość włosów, paznokci, a także poprawiają cerę. Inne właściwości tej rośliny to usuwanie nagromadzonych toksyn z organizmu, jest on również traktowany, jako świetny kompan w walce z cellulitem oraz przy odchudzaniu.

Fiołek trójbarwny (potocznie bratek)

Wyciąg z tej rośliny posiada właściwości odchudzające, a także wpływa na zmniejszenie apetytu oraz utrzymuje długotrwałe uczucie sytości, dzięki czemu chęć podjadania między posiłkami będzie znacznie mniejsza! Dodatkowo pozwala on również pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, wspomaga trawienie oraz pozwala usunąć z organizmu szkodliwe produkty naszej przemiany materii.

Mięta pieprzowa

Głównie znana, jako „środek na bolący żołądek”. Wspomaga procesy trawienne w naszym organizmie, wpływa korzystnie na metabolizm oraz posiada dobroczynne działanie względem naszych jelit.

Yerba Mate

To nic innego, jak wysuszone i skruszone liście ostrokrzewu paragwajskiego, które w pierwszej kolejności mają wpływ na uczucie sytości w naszym organizmie. Dodatkowo dzięki zawartości mateiny – mają właściwości spalające nagromadzony tłuszcz oraz wspomagają szybszą przemianę materii, zmniejszają również nasz apetyt.

Zioła na zmniejszenie apetytu

Na samym początku należy uświadomić sobie – czym właściwie jest apetyt? Przede wszystkim to nagła i nierzadko dość mocna chęć zjedzenia jakiegoś produktu. Często nazywane jest to również „zachcianką”, chęcią do przekąszenia czegoś. Apetyt jest więc uwarunkowany psychologicznie.

Często warunkujemy swój apetyt nawet o tym nie wiedząc, na przykład gdy staramy się zajeść smutki, stres w pracy czy nawet nudę. Właśnie wtedy dostarczamy informację do naszego mózgu, że pomimo braku odczuwania głodu (który jest pochodzenia fizjologicznego), sięgamy po jedzenie i w ten sposób przystosowujemy go do odczuwania późniejszych zachcianek.

Obecnie najpopularniejsze zioła na zmniejszenie apetytu są następujące:

  • Fiołek trójbarwny – zwiększa poczucie sytości w naszym organizmie,
  • Korzeń mniszka – reguluje poziom cukru we krwi,
  • Siemię lniane – posiada właściwości pęczniejące w naszym żołądku, przez co zapewnia nam bardzo długie uczucie sytości. Dodatkowo jest to świetne źródło błonnika pokarmowego,
  • Yerba mate – hamuje apetyt oraz uczucie głodu, dodatkowo daje długie uczucie sytości,
  • Morwa biała – dzięki tej roślinie nasz organizm odczuwa mniejszy apetyt na słodycze oraz cukry,
  • Morszczyn pęcherzykowaty – również posiada właściwości pęczniejące, jak siemię lniane, ponadto reguluje pracę układu pokarmowego. Nie jest jednak wskazany dla osób z problemami z tarczycą.

Czy zioła odchudzające są bezpieczne?

Spalanie tkanki tłuszczowej poprzez wspomaganie się różnymi ziołami na odchudzanie może być bardzo dobroczynne i skuteczne. Warto jednak pamiętać o tym, że wszystko co przyjmowane w nadmiarze lub bez odpowiedniej wiedzy może powodować skutki uboczne i wyrządzić szkody w naszym organizmie.

Znając już najpopularniejsze zioła na odchudzanie, warto jest również dowiedzieć się w jakiej częstotliwości powinniśmy je przyjmować, by nie przedobrzyć z ich przyjmowaniem. Umiejętne korzystanie z dobrodziejstw natury może: zwiększyć przyspieszenie przemiany materii, wspomóc nasze odchudzanie, usunąć nadmiar wody z organizmu, wyregulować poziom glukozy we krwi, a także mieć działanie oczyszczające nasz organizm z nagromadzonych toksyn.

Zalecane jest również sięganie nie tylko po zioła na odchudzanie i przemianę materii, ale również po zioła moczopędne, hamujące apetyt oraz regulujące procesy trawienne.

Należy również pamiętać o tym, że zioła odchudzające powinny być przyjmowane, jako dodatek czy też uzupełnienie naszej diety lub ćwiczeń fizycznych. Warto pamiętać, że proces odchudzania może wymagać od nas czasu i zaangażowania. Należy również wtedy pić duże ilości wody, by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.

W kategorii:Odchudzanie

Reader Interactions

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwszy Sidebar

Ostatnie wpisy

  • Exofeet Oil olej – opinie, cena, skład, forum, gdzie kupić
  • Fluor – zastosowanie, właściwości, jak działa. Czy fluor jest szkodliwy?
  • Beauty Age Complex peeling i krem – opinie, cena, skład, forum, gdzie kupić
  • Mangan – właściwości, objawy niedoboru manganu i jego nadmiar
  • Sód – norma w organizmie, niedobór, właściwości, produkty bogate w sód

Footer

Ten portal nie prezentuje informacji medycznych, a jedynie ogólne informacje dotyczące zdrowia. Dlatego informacje na nim zawarte nie mogą służyć do celów diagnostycznych. Zawarte na portalu informacje na temat chorób i ich leczenia nie zastępują porady lekarskiej. W celu diagnozy należy zwrócić się do lekarza lub wykwalifikowanego specjalisty ds. opieki medycznej.

Copyright © 2022 WPLE.net